Szkoła
Szkoła w nowej odsłonie.
W trakcie modernizacji.
Nasza szkoła_przed remontem.
Wejście główne.
Profesjonalne zajęcia sportowe.
Na profesjonalnym obiekcie.
Rowerem do szkoły.
Szybko i bezpiecznie.
Lubimy się uczyć.
Pogłębiamy wiedzę.
Współpraca z uczelniami.
Drzwi do kariery.
Uczymy się języków.
Bez barier.
Piękna okolica.
Dużo zieleni.
Nowoczesna biblioteka i czytelnia.
Bogaty księgozbiór.
Nasz Maczek.
Maczkowy mural.

World Earth Day 2021  https://www.youtube.com/watch?v=Y6IHAe5m1eI 

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy co roku 22 kwietnia. Odbywa się podczas niego wiele akcji promujących dbanie o środowisko. Należą do nich m.in. sprzątanie świata czy dzień bez samochodu. Światowy Dzień Ziemi 2021 odbywa się pod nowym hasłem "Przywróć naszą Ziemię". Choć o planetę powinniśmy troszczyć się przez cały rok, to właśnie w Światowy Dzień Ziemi mamy ku temu więcej okazji. Co ważne, do akcji ekologicznych włączają się wtedy nie tylko dorośli, ale również dzieci. Wszak Ziemia to wspólne dobro łączące pokolenia na całym świecie.

Światowy Dzień Ziemi – historia

Amerykański aktywista John McConnell był pierwszą osobą, która wpadła na pomysł ustanowienia Dnia Ziemi. Przedstawił go w 1969 r. podczas konferencji UNESCO dotyczącej środowiska naturalnego. Ta idea spotkała się z poparciem burmistrza San Francisco Josepha Alioto, który 21 marca 1970 r. zorganizował w mieście pierwsze obchody.

Światowy Dzień Ziemi 2021 – ekologiczne akcje w Polsce podczas pandemii

Podobnie jak ubiegłoroczne, tak też tegoroczne obchody, będą się znacznie różnić od tych sprzed lat. Popularne sadzenie roślin czy zbieranie śmieci przez członków lokalnej społeczności odbędą się tylko w małych grupach, aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Sprzątanie świata 2021 w ramach Światowego Dnia Ziemi zostanie zorganizowane m.in. w Gdyni, Poznaniu, Warszawie i innych miejscowościach, lecz na mniejszą skalę niż dotychczas. Jeśli sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawie, istnieje jeszcze szansa na organizację sprzątania świata 2021 w trzeci weekend września. To właśnie w tym terminie odbywają się główne obchody tego międzynarodowego wydarzenia. W Polsce akcję sprzątania świata koordynuje Fundacja Nasza Ziemia.

Światowy Dzień Ziemi 2021 zostanie uczczony jednak głównie za pośrednictwem Internetu, gdzie zaplanowano szereg konferencji, wykładów, gier oraz konkursów dotyczących ochrony środowiska.

Można wziąć udział, np. w akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej, które 22 kwietnia organizuje online Klimatyczny Dzień Ziemi 2021. Uczestnicy będą mogli m.in. poznać techniki tworzenia użytecznych przedmiotów ze starych materiałów oraz posłuchać o życiu zgodnie z zasadami "zero waste" (zero marnowania). Polecamy :)

MuszkA

 
 
 

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP