Wolontariat

Wolontariat

Już po raz czwarty Zespół Szkół nr 55 im. gen. Stanisława Maczka grał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Orkiestrowy Zawrót Głowy , który zawładnął szkołą 8 stycznia, był kolejną imprezą zamkniętą. W hali sportowej odbyły się towarzyskie mecze piłki siatkowej między drużyną XCIV LO i drużyną Absolwentów. Atmosferę w hali podgrzewały występy zespołów: Panda i Dziura w Ścianie, solistów pod wodzą Patrycji Pol oraz pokazy capoeiry. W tym roku także nie zapomnieliśmy o najmłodszych, zaprosiliśmy do wspólnej zabawy przedszkolaków, dla nich wolontariusze wspólnie z p. Katarzyną Witkowską przygotowali warsztaty plastyczno-muzyczne. Całemu przedsięwzięciu, tradycyjnie już, towarzyszył kiermasz zorganizowany przez uczniów Gimnazjum. Po raz kolejny Dyrekcja ZS nr 55 i całe Grono Pedagogiczne okazali nam wielkie serce. Dzięki przychylności i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej podczas imprezy zamkniętej udało nam się zebrać ponad 1000 PLN zaś w całym Finale 56716 PLN. Dziękujemy – razem możemy więcej.

Katarzyna Szczudlińska

Tuż po Mikołajkach, w poniedziałek 7 grudnia wolontariat LO był z wizytą w zaprzyjaźnionym Klubie Seniora przy ul. Elbląskiej. Wraz z uczennicami z liceum seniorzy wykonywali świąteczne choinki i wianki. Warsztaty były owocne i przyniosły dużo satysfakcji uczestnikom z Klubu i prowadzącym je uczennicom z klas I D i III C liceum. Od 1 grudnia w bibliotece trwał kiermasz „Książka za złotówkę” adresowany do uczniów i nauczycieli. Kolejny kiermasz, tym razem świąteczny, zorganizowaliśmy 16 grudnia podczas zebrań z rodzicami. Gościła u nas p. Aleksandra Chwatow i czworonożni podopieczni Fundacji JOKOT, na rzecz których zbieraliśmy pieniądze. Na stoisku można było zakupić stroiki i ozdoby oraz domowe ciasteczka, na korytarzach rozlegało się miauczenie naszych kocich gości, którzy dzielnie kwestowali pod opieką uczennic-wolontariuszek. Zysk z kiermaszy był niemały (w sumie 1040 zł), do puszek Fundacji trafiło dodatkowo 330 zł ze zbiórki w szkole. Dziękujemy za pomoc wszystkim wolontariuszom, osobom pomagającym przy robieniu i pakowaniu ozdób, piekącym ciasta i ciasteczka. Wielkie podziękowania za hojność dla wszystkich kupujących i wrzucających do puszek - pomogliście chorym i bezdomnym zwierzętom.

16 października zainaugurowaliśmy kolejny, trzeci sezon współpracy z warszawską Fundacją „JOKOT”. Uczennice naszego liceum odwiedziły fundacyjną „kociarnię”,aby poznać panią prezes Joannę Popko i jej miauczących podopiecznych oraz ustalić szczegóły. Pod opieką JOKOTA jest kilkaset kotów w różnym wieku i stanie zdrowia, fundacja zajmuje się pomocą, leczeniem tych zwierząt oraz sterylizacją kotów wolno żyjących. Kilkadziesiąt zwierzaków na warszawskim Żeraniu trzeba nakarmić, posprzątać im pomieszczenia, podać leki, zmienić żwirek w kuwetach i oczywiście głaskać, głaskać i głaskać... Na razie stale pomagają w Fundacji trzy uczennice naszej szkoły z klas ID i IC. Zapraszamy do współpracy osoby lubiące zwierzęta i wrażliwe na ich los. Pomóżcie nam pomagać! Oto kilka zdjęć z kociarni:

 

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP