Szkoła
Szkoła w nowej odsłonie.
W trakcie modernizacji.
Nasza szkoła_przed remontem.
Wejście główne.
Profesjonalne zajęcia sportowe.
Na profesjonalnym obiekcie.
Rowerem do szkoły.
Szybko i bezpiecznie.
Lubimy się uczyć.
Pogłębiamy wiedzę.
Współpraca z uczelniami.
Drzwi do kariery.
Uczymy się języków.
Bez barier.
Piękna okolica.
Dużo zieleni.
Nowoczesna biblioteka i czytelnia.
Bogaty księgozbiór.
Nasz Maczek.
Maczkowy mural.

 

Są daty w historii kraju, o których pamiętają pokolenia. To jest właśnie taka data - 13 GRUDNIA 1981 roku. W naszej szkole, "... gdzie historia żyje w każdym dniu",  pamięta się o ważnych wydarzeniach. 

W czytelni szkolnej można było obejrzeć wystawę: 

"40 ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO. 13.12.1981 - 13.12.2021".

Na kilku tablicach - zdjęcia, dokumenty, książki i druki ulotne przypomniały zwiedzającym tamten mroczny czas: wprowadzenie stanu wojennego, propagandę, pacyfikacje, internowania ale też opór społeczny, sztukę ulicy i życie codzienne w PRL-u. Na wystawę zapraszał wieloletni plakat, który przez lata przypomina  społeczności szkolnej  kolejne rocznice: "13.12.81. Historia tworzy naszą tożsamość ".

Zaproszeni nauczyciele i uczniowie oglądali zebrane materiały w ramach lekcji historii, WOS-u lub swojej godziny wychowawczej. Wysłuchanie wspomnień o tamtych latach to także ważna lekcja wychowania patriotycznego. Wspomnienia o bohaterach tamtych dni i upamiętnienia ofiar stanu wojennego.

Dla części zwiedzających była to okazja przypomnienia sobie tych trudnych czasów, dla uczniów - możliwość poznania bardzo ważnego okresu historii Polski. Zainteresowani uczniowie przygotowali na szkolnym patio swoje dekoracje, które ciekawie poszerzyły ten ważny temat.

Duże podziękowania dla wszystkich uczestników  -  za obejrzenie, wysłuchanie, pytania, refleksje.  Za zainteresowanie.

         Ewa Kolosa  (Biblioteka)

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP