Szkoła
Szkoła w nowej odsłonie.
W trakcie modernizacji.
Nasza szkoła_przed remontem.
Wejście główne.
Profesjonalne zajęcia sportowe.
Na profesjonalnym obiekcie.
Rowerem do szkoły.
Szybko i bezpiecznie.
Lubimy się uczyć.
Pogłębiamy wiedzę.
Współpraca z uczelniami.
Drzwi do kariery.
Uczymy się języków.
Bez barier.
Piękna okolica.
Dużo zieleni.
Nowoczesna biblioteka i czytelnia.
Bogaty księgozbiór.
Nasz Maczek.
Maczkowy mural.
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /2021_2022/galeria2021/warsztat/ is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

     

   Dnia 11 października klasy 2 a i 1a miały okazję uczestniczyć w konferencji „Robotyka w edukacji”. Spotkanie odbyło się online. Pracowaliśmy  na platformie programistycznej Arduino, w której tworzyliśmy obwody oraz programy związane z elektroniką.

Na początku poznaliśmy podstawową terminologią używaną w dziedzinie elektroniki. Na przykład co to płytka stykowa, dioda LED, dioda LED RGB,  jak działają oraz jakie są rodzaje sygnałów. Pojawiły się również definicje znane już uczniom z lekcji fizyki – prąd, natężenie prądu oraz napięcie. Następnie na stronie Tinkercad tworzyliśmy  projekty  „Smart Lights”, czy „Słonecznik” z pomocą prowadzącej konferencję. Programowaliśmy układ przez Bloczki (w stylu Scratcha) lub języku C++ (do wyboru).  Nie zabrakło okazji, do zadawania pytań. Pod koniec zajęć chętni uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę, w konkursie, w którym należało napisać program działający jak czasowy zamek, gdzie po naciśnięciu przycisku serwomechanizm obracałby się o 90 stopni na 1 sekundę.

    To były bardzo produktywnie spędzone dwie godziny. Mieliśmy okazję poznać nową dziedzinę oraz sposób wykorzystania wiedzy w bardzo kreatywny sposób, a ci, którzy znali wcześniej Arduino, mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy. Polecam :)

I.Buszta 2a

{gallery} /2021_2022/galeria2021/warsztat/{/gallery}

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP