Szkoła
Szkoła w nowej odsłonie.
W trakcie modernizacji.
Nasza szkoła_przed remontem.
Wejście główne.
Profesjonalne zajęcia sportowe.
Na profesjonalnym obiekcie.
Rowerem do szkoły.
Szybko i bezpiecznie.
Lubimy się uczyć.
Pogłębiamy wiedzę.
Współpraca z uczelniami.
Drzwi do kariery.
Uczymy się języków.
Bez barier.
Piękna okolica.
Dużo zieleni.
Nowoczesna biblioteka i czytelnia.
Bogaty księgozbiór.
Nasz Maczek.
Maczkowy mural.

 

      W tym roku astronomiczną jesień powitamy w środę 22 września o godzinie 21.21, bowiem wtedy słońce przejdzie przez tzw. punkt Wagi. W tym dniu następuje też równonoc jesienna. To właśnie wtedy przywitamy nową porę roku, a pożegnamy upalne lato :) Upalne? No cóż zostawmy to bez komentarza  :(

Wracając do jesieni....

Choć data pierwszego dnia jesieni jest stała i zawsze wypada w tym samym terminie, to co roku na przełomie sierpnia i września wiele osób szuka w sieci informacji na temat tego, kiedy jesień. W 2021 roku, jak i w poprzednich latach, nowa pora roku rozpoczyna się 23 września. Tym razem będzie to czwartek. 

Jesień kalendarzowa 2021 tradycyjnie będzie trwać przez trzy miesiące, aż do 21 grudnia. To właśnie w ten dzień rozpocznie się kalendarzowa zima.

Kiedyś pierwszy dzień jesieni obchodzony był bardzo uroczyście. Tego dnia zostawiano na polu kilka nieskoszonych kłosów po to, by ziemia nie była całkowicie pozbawiona ziarna, a resztę chowano do świątyni. Kilka dni przed początkiem tej pory roku przed posągiem Świętowita (boga urodzaju i wojny) stawiano także kielich z pitnym miodem. Jeśli napój został nietknięty, oznaczało to obfite plony. Ponadto w pierwszy dzień jesieni ludzie dziękowali bóstwom za zbiory z pól i prosili o obfite plony w następnym roku. Organizowali także huczne zabawy. Współcześnie nie obchodzimy początku jesieni tak uroczyście.

Liczymy na piękną pogodę i prawdziwą polską, złotą jesień tej jesieni :) Tym czasem ubierzmy się ciepło bo aura nie sprzyja i niestety poranki są coraz zimniejsze. Czas przewietrzyć ciepłe kurtki, buty, czapki i szale bądź zmienić garderobę :) Pozdrawiam :)

MuszkA

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP