Szkoła

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że dnia 02.06.2020 r. w wieku 101 lat, odszedł na Wieczną Wartę mjr Marian Słowiński.

Żołnierz 1. Polskiej Dywizji Pancernej, nasz wspaniały „Maczkowiec”, podkomendny gen. Stanisława Maczka.

Będziemy Go pamiętać jako wspaniałego, ciepłego człowieka, przyjaciela młodzieży, przyjaciela naszej szkoły. Był zawsze chętnie witany i słuchany. Dzielił się z nami swoimi wspomnieniami. Zawsze pogodny, zawsze życzliwy. Przy każdej wizycie w szkole powtarzał, że w towarzystwie wspaniałej młodzieży „od Maczka” czuje się o 50 lat młodszy. 

Wszystkie uroczystości szkolne - nadanie szkole imienia, 10-lecie, 20-lecie szkoły, odsłonięcie tablicy Patrona - mjr Słowiński uświetniał swoją obecnością. Podobnie jak nasze szkolne spotkania wigilijne i wielkanocne, na których dzielił się wspomnieniami ze swego barwnego życia. Życia pełnego poświęcenia, poczucia obowiązku, ale też pełnego wspomnień o dawnych towarzyszach broni i spotkań w miejscach pamięci im poświęconych .

Panie Marianie, nasza szkoła bez Pana nigdy nie będzie już taka sama. Był Pan ogniwem łączącym nas z patronem szkoły generałem Stanisławem Maczkiem. 

Pana odejście to podcięcie nam korzeni, tożsamości. 

Zawsze będziemy pamiętać Pana dokonania, postawę, siłę spokoju, takt a także Pana mundur i beret, który nosił Pan jeszcze w czasie wojny.

Obiecujemy, że w naszej szkole Pan nigdy nie umrze. Kolejne pokolenia usłyszą o Pana życiu i o tym, jak wiele Pan zrobił dla nas wszystkich.

Żegnają Cię Twoi przyjaciele – Dyrekcja, Nauczyciele  

i Uczniowie XCIV LO im. Gen. Stanisława Maczka

 

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP