Szkoła
Szkoła w nowej odsłonie.
W trakcie modernizacji.
Nasza szkoła_przed remontem.
Wejście główne.
Profesjonalne zajęcia sportowe.
Na profesjonalnym obiekcie.
Rowerem do szkoły.
Szybko i bezpiecznie.
Lubimy się uczyć.
Pogłębiamy wiedzę.
Współpraca z uczelniami.
Drzwi do kariery.
Uczymy się języków.
Bez barier.
Piękna okolica.
Dużo zieleni.
Nowoczesna biblioteka i czytelnia.
Bogaty księgozbiór.
Nasz Maczek.
Maczkowy mural.

Już drugi rok w naszej szkole realizowany jest projekt „Teatrzyk Maczek” w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych, a w tym roku szkolnym rozpoczął się projekt edukacji filmowej „Cultura Cafe”.

„Teatrzyk Maczek”

W roku szkolnym 2015/16 uczniowie naszego liceum byli na następujących przedstawieniach: „Król Edyp” w Teatrze Dramatycznym, „Kordian” i „Dziady” w Teatrze Narodowym, „Lalka. Najlepsze przed nami” i „ Każdy dostanie to, w co wierzy” na motywach Mistrza i Małgorzaty w Teatrze Powszechnym.

Ze spektaklem „Upadek domu Oheyów” wzięliśmy udział w III Festiwalu Teatrów Młodzieżowych Mazowsza „W świecie Mrożka” organizowanym przez Teatr Polski i Samorząd Woj. Mazowieckiego. Dwa razy w tym roku graliśmy „Wielką aferę Lisa Witalisa”- dla dzieciaków z bielańskich przedszkoli „Pod Teczą” i „Pod Kasztanem” oraz dla pacjentów Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym.

Obecnie przygotowujemy przedstawienie dla dzieci wg „Księżniczki na ziarnku grochu” (uczniowie gimnazjum i liceum), planowane są warsztaty teatralne dla młodzieży.

„Cultura Cafe”

W ramach programu odbyły się trzy tematyczne spotkania filmowe: „Wieczór z horrorem” 30 października 2015, „Wieczór z komedią” 11 grudnia 2015 oraz „Motyw zła w filmie”18 marca 2016.

1 grudnia 2015 odbyły się pozalekcyjne warsztaty filmowe w ramach konkursu „Młodzi o Warszawie” organizowane przez Instytut Innowacji dla uczniów LO i gimnazjum. Troje licealistów przeszło do drugiego etapu konkursu i 24 stycznia 2016 wzięło udział w warsztatach filmowych w hotelu „Marriott”

3 marca licealiści uczestniczyli w organizowanej przez DKF Muranów projekcji filmu „Zabójcza modliszka” z cyklu „Najgorsze filmy świata”

Planowane są dalsze wieczory z filmem oraz warsztaty filmowe i konkurs dla uczniów.


Katarzyna Witkowska i Katarzyna Szczudlińska

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP