Szkoła
Szkoła w nowej odsłonie.
W trakcie modernizacji.
Nasza szkoła_przed remontem.
Wejście główne.
Profesjonalne zajęcia sportowe.
Na profesjonalnym obiekcie.
Rowerem do szkoły.
Szybko i bezpiecznie.
Lubimy się uczyć.
Pogłębiamy wiedzę.
Współpraca z uczelniami.
Drzwi do kariery.
Uczymy się języków.
Bez barier.
Piękna okolica.
Dużo zieleni.
Nowoczesna biblioteka i czytelnia.
Bogaty księgozbiór.
Nasz Maczek.
Maczkowy mural.

Rok 2022 jest ustanowiony Rokiem Romantyzmu w Polsce. Romantyzm przyniósł nam wybitnych twórców. W związku z tym, w dniu 22 listopada, nasza Szkoła zorganizowała obchody Dnia Patronów roku 2022.

 

Na pierwszych lekcjach angliści rozmawiali z uczniami o biografii Marii Konopnickiej oraz czytali „Rotę” i inne jej utwory w języku angielskim. Na kolejnych lekcjach nauczyciele uczący obejrzeli z uczniami prezentacje o Marii Grzegorzewskiej i Wandzie Rutkiewicz oraz film o Ignacym Łukasiewiczu. Czwarta lekcja poświęcona została Józefowi Wybickiemu. Najpierw obejrzeliśmy krótki film dotyczący życiorysu Józefa Wybickiego. Następnie uczniowie układali puzzle, z których można było odczytać kolejne ciekawostki dotyczące tej postaci. Potem „przenieśliśmy się” do Muzeum Mazurka Dąbrowskiego. Na zakończenie wybrani uczniowie z poszczególnych klas wspólnie nagrali Hymn Narodowy.

Na tablicach rozmieszczonych na terenie szkoły (patio i korytarz na 2 piętrze, biblioteka, hala sportowa) można przeczytać więcej informacji na temat wybitnych Postaci uznanych za patronów tego roku. Dziękujemy zaangażowanym nauczycielom i uczniom za przygotowanie Dnia Patronów.

 

 

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP