Szkoła
Szkoła w nowej odsłonie.
W trakcie modernizacji.
Nasza szkoła_przed remontem.
Wejście główne.
Profesjonalne zajęcia sportowe.
Na profesjonalnym obiekcie.
Rowerem do szkoły.
Szybko i bezpiecznie.
Lubimy się uczyć.
Pogłębiamy wiedzę.
Współpraca z uczelniami.
Drzwi do kariery.
Uczymy się języków.
Bez barier.
Piękna okolica.
Dużo zieleni.
Nowoczesna biblioteka i czytelnia.
Bogaty księgozbiór.
Nasz Maczek.
Maczkowy mural.

    Po raz pierwszy naszą szkolną Izbę Pamięci odwiedzili honorowi Goście - przedstawiciele środowiska "Maczkowców", którzy złożyli kwiaty z okazji 130 rocznicy urodzin Generała oraz obejrzeli zgromadzone eksponaty.

W naszej szkole już od wielu lat zbierane są wszelkie pamiątki przekazywane przez żołnierzy gen. Maczka oraz inne osoby związane ze środowiskiem 1. Dywizji Pancernej. Do obejrzenia były mundury, części uzbrojenia, odznaczenia i dokumenty żołnierzy, które już wcześniej zostały odpowiednio wystawione w szafach na korytarzach szkoły. 

W Izbie Pamięci, w gablotach i przeszklonych szafach, można obejrzeć książki i druki okolicznościowe poświęcone 1. Dywizji Pancernej i naszemu Patronowi, odznaczenia, okolicznościowe statuetki oraz zdjęcia.

Szkoła ma więc salę, w której zawsze znajdzie się miejsce na pamiątki przypominające Generała Maczka i Jego Żołnierzy - podkreślające Ich znaczenie dla historii i dla naszej społeczności szkolnej.

Na ścianie Izby Pamięci zawisła odznaka 1. Dywizji Pancernej - rycerski szyszak (na pomarańczowym tle) z husarskim skrzydłem. 

Na honorowym miejscu, na wprost wejścia  -  zwiedzających wita portret Patrona Szkoły autorstwa p. Mariana Stefańskiego, zatytułowany "NIEZWYCIĘŻONY".

Ewa Kolosa  (Biblioteka)

 

 

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP