Szkoła
Szkoła w nowej odsłonie.
W trakcie modernizacji.
Nasza szkoła_przed remontem.
Wejście główne.
Profesjonalne zajęcia sportowe.
Na profesjonalnym obiekcie.
Rowerem do szkoły.
Szybko i bezpiecznie.
Lubimy się uczyć.
Pogłębiamy wiedzę.
Współpraca z uczelniami.
Drzwi do kariery.
Uczymy się języków.
Bez barier.
Piękna okolica.
Dużo zieleni.
Nowoczesna biblioteka i czytelnia.
Bogaty księgozbiór.
Nasz Maczek.
Maczkowy mural.

„Nasz naród jest najzdolniejszy ze wszystkich!”- takie słowa usłyszeli uczniowie ZS nr 55 im. Gen. Stanisława Maczka w piątek 15 maja na spotkaniu z Panią Hanną Szczepanowską. Weteranka II wojny światowej, harcerka Szarych Szeregów podjęła szczególnie interesujący temat, podzieliła się z nami najbardziej osobistymi przeżyciami i wspomnieniami z okresu okupacji, można powiedzieć, że ukazała nam wojnę z bardzo osobistej perspektywy. Mocny głos naszego gościa oraz treść opowieści sprawiły, że uczniowie wzruszeni zamilkli i przenieśli się w myślach na chwilę w czasy powstania. Temat spotkania nie tylko poruszył, ale także miał za zadanie zmotywować nas do poszukiwania prawdy, poszerzania wiedzy, szacunku nie tylko do ojczyzny, lecz także symboli i języka oraz czynnej postawy wobec życia. Pani Hanna Szczepanowska nie krytykowała, zachęcała do rozmowy, chwaliła nasze pokolenie, czym zaskoczyła i wzbudziła naszą sympatię i szacunek. Pod koniec spotkania głos zabrał także mąż naszej bohaterki, który krótko nawiązał do powojennej historii Polski. W sobotę 16 maja, w Noc Muzeów, po raz pierwszy ZS nr 55 im. Gen. Stanisława Maczka otworzył swoje drzwi dla zwiedzających. Ci, którzy wybrali ‘’Maczka’’ na trasie swojego nocnego zwiedzania, mogli dołączyć do robienia makiety lub upodabniania samochodu do czołgu, zobaczyć filmy o tematyce wojennej i poznać modę z lat 40. XX wieku. Nawet najmłodsi znaleźli dla siebie interesujące atrakcje- od godziny 18.00 trwały warsztaty plastyczne oraz można było zmierzyć się w turnieju gier planszowych. Już od progu szkoły gości witano gorącą herbatą oraz drobnym poczęstunkiem składającym się z potraw typowych dla okresu okupacji.

Jedna z sal na ten wyjątkowy wieczór przemieniła się w „ klimatyczną” kawiarenkę pełną ciast przygotowanych przez uczniów. Większość odwiedzających była zaskoczona liczbą pamiątek z II Wojny Światowej po Pierwszej Dywizji Pancernej dowodzonej przez Generała Maczka zgromadzonych przez szkołę. Dwudziesty rok istnienia szkoły jest wyjątkowy: spotkania z ciekawymi osobami, przedsięwzięcia organizowane przez uczniów i nauczycieli- to wszystko ma na celu odświeżyć i jednocześnie wzmocnić pamięć o Patronie naszej szkoły. Zwieńczeniem naszych starań będą obchody XX-lecia szkoły 12 czerwca. Jest to wspaniała inicjatywa dla społeczności lokalnej, więc zapraszamy wszystkich okolicznych mieszkańców, którzy chcą poznać losy Generała Maczka, dowiedzieć się czegoś o naszej szkole lub spędzić miło czas przy różnych atrakcjach.

Dominika Gregorz

 

 

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP