Szkoła
Szkoła w nowej odsłonie.
W trakcie modernizacji.
Nasza szkoła_przed remontem.
Wejście główne.
Profesjonalne zajęcia sportowe.
Na profesjonalnym obiekcie.
Rowerem do szkoły.
Szybko i bezpiecznie.
Lubimy się uczyć.
Pogłębiamy wiedzę.
Współpraca z uczelniami.
Drzwi do kariery.
Uczymy się języków.
Bez barier.
Piękna okolica.
Dużo zieleni.
Nowoczesna biblioteka i czytelnia.
Bogaty księgozbiór.
Nasz Maczek.
Maczkowy mural.
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /2020_2021/GRAFIKA/biblioteka/dywizja is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

 

Kolejny rok i kolejne obchody święta 1. Dywizji generala Stanisława Maczka - Patrona naszej szkoły.

Pod wspaniałym pomnikiem na Pl. Inwalidów w Warszawie spotkali się kombatanci, przedstawiciele rodzin, władz i instytucji państwowych oraz reprezentanci korpusów dyplomatycznych Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii. Złożono wieńce i wiązanki kwiatów, a we wzruszających przemówieniach przypominano zasługi i przykłady pamięci  o odwadze polskich "pancerniaków"  oraz wyrazy wdzieczności mieszkańców wyzwalanych przez nich miast.

"Nigdy nie pobici przez wroga i zawsze zwycięzcy". "Dowodzący 1. Dywizją generał Maczek w naszej pamięci zapisał się jako jeden z najdzielniejszych i najwybitniejszych polskich dowódców ".  "Jesteśmy z Was dumni - Weterani 1. Dywizji Pancernej! Uskrzydleni niczym husarze z dawnych epok daliście nam przykład prawdziwie kawaleryjskiego męstwa i żołnierskiej niezłomności"  -  to tylko kilka fragmentów wygłoszonych przemówień.

Uroczystość była okazją do uczczenia pamięci tych żołnierzy  legendarnej "Czarnej Dywizji", którzy w tym roku odeszli na wieczną wartę, a także, jak podkreślił w swoim przemówieniu szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych,   Stanisława Maczka - ich dowódcy, generała, który nie przegrał żadnej bitwy.

Za rok, pod pomnikiem znów pojawią się kwiaty, stawią się liczne poczty sztandarowe, a we wspomnieniach usłyszymy o Żołnierzach 1. Dywizji Pancernej i o ich "Bacy" - generale Maczku.   

E.K.  (Biblioteka)

{gallery}/2020_2021/GRAFIKA/biblioteka/dywizja{/gallery}

 

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP