Szkoła

     W ramach  obchodów  do 800 milionów Europejczyków z 47 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich  przedstawicieli,  kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków  i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz  że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik  bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską, w Maczku obchodziliśmy go 28 września.

Przewodniczący z każdej klasy losowali kraj, a klasa musiała zrealizować trzy zadania. Kolaż, ciekawostki o danym państwie oraz przygotowanie teledysku z piosenką śpiewaną w danym języku. Norwegia, Chiny, Szwecja, Niemcy, Hiszpania, Grecja i wiele innych... Czasu na przygotowanie zadań było mało bo tylko cztery dni. Wniki zmagań już wkrótce :)

MuszkA

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP