Szkoła
Szkoła w nowej odsłonie.
W trakcie modernizacji.
Nasza szkoła_przed remontem.
Wejście główne.
Profesjonalne zajęcia sportowe.
Na profesjonalnym obiekcie.
Rowerem do szkoły.
Szybko i bezpiecznie.
Lubimy się uczyć.
Pogłębiamy wiedzę.
Współpraca z uczelniami.
Drzwi do kariery.
Uczymy się języków.
Bez barier.
Piękna okolica.
Dużo zieleni.
Nowoczesna biblioteka i czytelnia.
Bogaty księgozbiór.
Nasz Maczek.
Maczkowy mural.

 

Dziś obok XCIV LO odsłonięto pomnik poświęncony pamięci mieszkańców Marymontu oraz uciekinierom z innych dzielnic Warszawy, zamordowanych przez Niemców w czasie Powstania Parszawskiego w dniach 14-15 września 1944 r.

Hitlerowcy zamordowali na Marymoncie kilkuset mieszkańców tej dzielnicy, rannych powstańców oraz uciekinierów z innych części stolicy. Odsłonięty tuż nieopodal szkoły pomnik ma przypominać o tamtych tragicznych wydarzeniach.

Pomnik odsłonił Burmistrz dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk. "Przez kolejne pokolenia pamięć o mordach dokonywanych w tej części Warszawy przez Niemców była zapomniana" - podkreślił Grzegorz Pietruczuk. "Na ten moment okoliczni mieszkańcy czekali wiele lat".

Adam Siwek z Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej, przypomniał w trakcie uroczystości, że według różnych szacunków w czasie powstania zginęło w tej części miasta ponad 500 osób, głównie cywiilów, dzieci i rannych powstańców.

2 października wspominamy 63. ostatni dzień powstania warszawskiego. Walki o stolicę, które wybuchły 1 sierpnia 1944 roku, miały pierwotnie trwać kilka dni. Zakończyły się po ponad dwóch miesiącach.

MuszkA

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP