Szkoła

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie dnia 4 października. Cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Zastanówmy się zatem, czy nie możemy pomóc jakiemuś biednemu, poszkodowanemu przez los zwierzakowi.

Światowy Dzień Zwierząt czyli World Animal Day jest corocznym świętem obchodzonym dnia 4 października. W Kościele jest to dzień wspominania świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii.

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt czyli World Animal Week trwający do 10 października.

Jak obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt?

Dzień ustanowiony jest w celu zmiany zachowania i stosunku ludzi do zwierząt i uświadomienia człowiekowi, że zwierzę to istota żywa, czująca, która także ma swoje prawa. Obchody celebrują ekolodzy i organizacje działające na rzecz zwierząt.

Główne organizacje działające na rzecz zwierząt:

  • - Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt (PETA),
  • - Animal Aid,
  • - EFFATA - Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych,
  • - Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce (TOZ).

Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993 roku. Podczas Światowego Tygodnia Zwierząt organizacje zachęcają do adopcji zwierząt, uświadamiają ludziom, co czeka bezdomne zwierzęta a także piętnuje znęcanie się nad nimi, czy szkolenie do walk i bezmyślne zabijanie.

Miesiąc październik jest miesiące dobroci dla zwierząt.

Warto się zastanowić zatem, czy nie możemy pomóc jakiemuś pokrzywdzonemu przez los lub złych ludzi biedakowi, który mieszka w schronisku. Rozejrzyjmy się także w okolicy - może ktoś maltretuje swojego psa lub kota? Może warto interweniować? Pamiętajmy, że zwierzęta także czują, a swojego wybawiciela potrafią obdarzyć bezgraniczną miłością i oddaniem. Nie bądźmy obojętni! Pomóżmy! Czasem przekazanie 1% podatku może pomóc w uratowaniu życia poszkodowanym zwierzętom. Bo nie tylko o psach i kotach mowa. Są jeszcze inne zwierzęta hodowlane, które ludzie potrafią potraktować wyjątkowo okrutnie. Ot, jak choćby konie.

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP