Szkoła
Szkoła w nowej odsłonie.
W trakcie modernizacji.
Nasza szkoła_przed remontem.
Wejście główne.
Profesjonalne zajęcia sportowe.
Na profesjonalnym obiekcie.
Rowerem do szkoły.
Szybko i bezpiecznie.
Lubimy się uczyć.
Pogłębiamy wiedzę.
Współpraca z uczelniami.
Drzwi do kariery.
Uczymy się języków.
Bez barier.
Piękna okolica.
Dużo zieleni.
Nowoczesna biblioteka i czytelnia.
Bogaty księgozbiór.
Nasz Maczek.
Maczkowy mural.

Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy Państwa poinformować, że nasz uczeń z klasy 2A Michał Szewczak, zajął pierwsze miejsce w finale XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922.  O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” w kategorii gimnazjów.

Konkurs przeprowadzony został w czterech etapach: szkolnym, rejonowym, wojewódzkim i centralnym. Do etapu centralnego komisja kwalifikowała bezpośrednio maksymalnie po dwie osoby z każdego województwa oraz dodatkowo 5 osób z całej Polski z najlepszymi wynikami spośród tych, którzy nie uzyskali bezpośredniej kwalifikacji.

Etap centralny odbył się w dniach 7-9 czerwca 2018 i obejmował pięć konkurencji: eksponat muzealny, geografia militarna, broń i barwa, historia oręża polskiego w sztuce (malarstwo, literatura, muzyka, film) oraz zabytki i obiekty historyczne. Uczniowie musieli wykazać się znajomością zagadnień z historii Polski w latach 1887–1922, wykraczających poza podstawę programową, jak również wiedzą dotyczącą dziejów oręża polskiego w latach 1887–1922, z uwzględnieniem znajomości broni i barwy, architektury obronnej, topografii wojskowej, literatury, muzyki i pieśni, malarstwa historycznego.

Tematyka tegorocznej edycji konkursu doskonale wpisała się w ideę „Roku dla Niepodległej”. W trakcie trwania konkursu uczniowie nie tylko rywalizowali między sobą, ale również wspólnie złożyli kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, a także mieli okazję zwiedzić Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, jak również 23 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim i bazę 2 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Mińsku Mazowieckim.

Uroczysta gala finałowa odbyła się w Galerii Porczyńskich w Warszawie. Wśród gości obecni byli m.in. Maciej Kopeć - podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty, Jarosław Zaroń - Dyrektor Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, płk w st. spocz. Bronisław Maciaszczyk pseud. "Józef" - Prezes Stowarzyszenia Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari, a także przedstawiciele organizacji kombatanckich. Uroczystość uświetnił występ chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

 

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP