Szkoła

W dniu 19 grudnia odwiedził nas trener sekcji rugby Klubu Sportowego AZS AWF Warszawa. 
Mieliśmy doskonałą okazję aby zapoznać się bliżej z dyscypliną i spróbować swoich sił w rugby.
 
Rugby to sport drużynowy, w którym piłkę podaje się do tyłu a punkty zdobywa się poprzez przyłożenie. Na tle innych gier sportowych rugby wyróżnia to, że dozwolona jest zarówno gra rękami jak i nogami, przez co jest dyscypliną bardzo wszechstronnie rozwijającą organizm sportowca. Biegi, skoki, mocowania, podania i chwyty, kopanie piłki - to elementy wchodzące w skład jednej gry.
O rugbiście mówi się, że jest "skończonym" atletą - powinien posiadać szybkość sprintera, siłę zapaśnika, zwinność judoki, wytrzymałość długodystansowca.
Rugby jest także grą podnoszącą na wysoki poziom cechy wolicjonalne: odwagę, ambicję, wolę walki, uczy odporności i wytrwałości oraz gry "fair play" czyli szacunku dla rywala. 
rugby grają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Warto tu podkreślić, iż reprezentacja Polski kobiet odnośni ogromne sukcesy i w dniach 21-23 czerwca zagrają w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Zwycięzca tego turnieju otrzyma prawo gry w turnieju olimpijskim. 
 
Klub Sportowy AZS AWF Warszawa szkoli rugbystów od najmłodszych - 3 latki i w zywż. Ciekawostką jest, iż najstarszy zawodnik sekcji rugby Wojciech Szonecki ma 65 lat, jest czynnym zawodnikiem a w swej karierze rozegrał ponad 1200 spotkań. To oznacza, że rugby to sport dla wszystkich.
W szeregach sekcji rugby są reprezentanci kraju. Zawodniczki i zawodnicy będący studentami AWF w sierpniu tego roku zdobyli brązowe medale Akademickich Mistrzostw Europy w rugby drużyn 7 ososbowych.
 
Zapraszamy wszystkich na stronę sekcji oraz na treningi rugby :)
 
 
Trener koordynator
sekcji rugby KS AZS AWF Warszawa
tel. 518 788 821
RaVT
Galeria zdjęć: There are no images in the gallery.
 

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP