Osiągnięcia

W dniach 24 października,7 oraz 14 listopada 2015 roku w godzinach 9:00 -11:30 w Gimnazjum nr 76 im. Generała Stanisława Maczka odbyły się egzaminy próbne, na które to uczniowie klas trzecich gimnazjum przyszli wraz ze swoimi rodzicami. Uczestnicy musieli sprostać wyzwaniu, jakim było rozwiązanie  zadań egzaminacyjnych z historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki, z języków obcych:angielskiego oraz niemieckiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

W jakim celu szkoła zorganizowała egzamin z rodzicami?

            Rodzice uczniów często nie zdają sobie sprawy, z czym ich dziecko musi się zmierzyć pod koniec klasy trzeciej gimnazjum. Sprawdziany, kartkówki, czytanie lektur to tylko jedne z nielicznych obowiązków dzisiejszej młodzieży. Wiele czasu i przygotowań wymagają  jeszcze lekcje powtórzeniowe oraz zajęcia popołudniowe. Jak temu podołać? Jak sprawdzić siebie i swoje możliwości? Jak pokazać rodzicom, jaki jest stan mojej wiedzy i umiejętności? Wielu uczniów zadaje sobie te pytania, ja także. Dlatego też szkoła zorganizowała egzaminy próbne z rodzicami. Miało to na celu uświadomienie im, na jakim poziomie są umiejętności praktyczne oraz wiedza ich dzieci.

Czy spełnił on swoją rolę?

            Gdy weszłam do przydzielonej mi klasy i usiadłam wraz z moją mamą w ławce, to poczułam, że między nami zawiązała się więź, inna niż dotychczas. Gdy rozwiązywałam wraz z nią  zadania, to zauważyłam w jej oczach iskrę, która powiedziała, że moja mama powróciła znów do czasów szkolnych, kiedy to ona sama musiała zmierzyć się z podobnym testem kilkanaście lat temu. W całej klasie panowała przyjemna atmosfera, która motywowała do dalszej pracy. Widok uśmiechniętych twarzy rodziców podczas omawiania przez poszczególnych nauczycieli egzaminów działał jak balsam na serce. Wspólna radość, wspólne szczęście z dobrze zaznaczonych odpowiedzi na pewno dodadzą niezwykłej siły do dalszej nauki. Wraz z mamą zauważyłyśmy, nad czym mam jeszcze popracować, co muszę powtórzyć, w jakim kierunku pójść. Utwierdziłam się w przekonaniu , że moja praca i wsparcie rodziców przyniosą oczekiwany efekt. Dzięki temu egzaminowi już wiem, że dam radę. Czy spełnił on swoją rolę? Według mnie, jak najbardziej tak.

Paulina Kobierska 

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP