Szkoła
Nasza szkoła
wejście główne
Profesjonalne zajęcia sportowe.
na profesjonalnym obiekcie.
Rowerem do szkoły.
szybko i bezpiecznie.
Lubimy się uczyć.
pogłębiamy wiedzę.

14 maja 2016 po raz drugi organizowaliśmy Noc Muzeów w naszej szkole. Impreza rozpoczęła się o godzinie 18.00. W programie było czytanie wspomnień Generała Maczka i jego żołnierzy przez uczniów, prezentacja gier planszowych w ramach „Szkolnego Klubu Gier Wszelakich” działającego od początku roku- każdy mógł spróbować swoich sił. Proponowaliśmy również warsztaty dla dzieci i rodziców oraz wypieki domowe z herbatką w kawiarence retro. Można było oglądać ekspozycję muzealną „Generał Maczek i 1 Polska Dywizja Pancerna”, która wzbogacona została niedawno o nowe szafy muzealne. Jednym z naszych najciekawszych eksponatów jest słownik polsko-angielski należący do żołnierza Pierwszego Pułku Pancernego gen. Maczka, pana Mariana Słowińskiego. Słownik, przemoczony w jednym z holenderskich kanałów, gdy czołg w którym walczył pan Marian został trafiony w gąsienicę, jest dziś ciekawym świadectwem historii. Pan Marian Słowiński należy do grona przyjaciół Zespołu Szkół nr 55 i bywa częstym gościem przy Gwiaździstej 35.

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP