Szkoła

 

3 kwietnia odbył się w naszej szkole mini-finał Szkolnego Konkursu Filmów Krótkometrażowych „RIMEJ-KING czyli KRÓL REMAKE’ÓW”. W pierwotnym zamyśle filmów miało być pięć, ostatecznie zgłoszono dwa filmy, stąd „mini-finał” :-) Konkurs promował tzw. drugie języki obce.

Również formuła konkursu szkolnego uległa zmianie, ponieważ jeden z dwóch zgłoszonych remake’ów został napisany przez uczniów z czterech (!) szkół. Tak więc nasz mini-konkurs z mini-finałem stał się niejako konkursem międzyszkolnym :)

Na projekcji filmów obecni byli jako konsultanci: p. Anita Kruk-Łycyniak, p. Jolanta Kotnowska, p. Magdalena Serafin i p. Marcin Błaszczak.

Oto wyniki:

ZASZCZYTNE PIERWSZE MIEJSCE zdobył film zaprezentowany przez uczniów klasy 3c gimnazjum: Macieja Tańskiego, Macieja Wasilewskiego, Szymona Konkolewskiego, Stanisława Leciejewskiego oraz Bartłomieja Zgirskiego. Zaproponowali oni pastisz filmów o agencie 07, zatytułowany „Agent 0,07” :) Film odwołuje się do kilkunastu produkcji i jest majstersztykiem jeśli chodzi o scenariusz, efekty specjalne oraz kostiumy. Film został częściowo zagrany w języku niemieckim.

ZASZCZYTNE DRUGIE MIEJSCE przypadło produkcji zatytułowanej „Big Lebowski – scena w kręgielni”. Jest to remake znanej sceny z filmu Quentina Tarantino, a ciekawostką jest to, że został zagrany w całości po hiszpańsku przez aktorów nie znających tego języka. Efekt końcowy przerósł oczekiwania Twórców :) Oto ich nazwiska: Tymon Skalij (LO Maczka), Jan Bożek (LO Kopernika), Stanisław Marczuk (LO Batorego) oraz Marcin Rabijewski (LO Sienkiewicza).

Uczniowie włożyli w swoje produkcje masę czasu , pracy i przede wszystkim SERCA. Twórcom z innych szkół udało się dotrzeć na pokaz!

Mamy nadzieję, że będą kolejne edycje – coraz bardziej rozbudowane! :)

WSZYSTKIMTWÓRCOM BARDZO DZIĘKUJEMY  I GRATULUJEMY!!!

 

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP