Szkoła

 

We wtorek, 23.03 odbył się w bibliotece szkolny konkurs poświęcony Oldze Jackowskiej- Sipowicz „Korze”. Tytuł konkursu dużo mówi o samej artystce.  Kora to nie tylko charyzmatyczna wokalistka zespołu Maanam, to także autorka tekstów, poetka, malarka, erudytka, aktorka. Osoba ciekawa świata – interesowała się filozofią Wschodu, mnóstwo czytała, kochała przyrodę i zwierzęta, szanowała ludzi. Czuła matka i babcia, kochająca żona i oddana przyjaciółka. Śpiewała o miłości i sama bardzo kochała życie. Odeszła przedwcześnie 28 lipca 2018 r. Pozostało po niej wiele niezapomnianych przebojów, płyty, nagrania koncertów  i tomiki wierszy.  W konkursie poświęconym  „pierwszej damie rocka” udział wzięli uczniowie gimnazjum i liceum. Odpowiedzieli na wiele pytań dotyczących życia i twórczości  Kory i poradzili sobie z nimi świetnie. 

A oto zwycięzcy:  I miejsce: Julia MARCINKIEWICZ  kl. 3b gim., II miejsce: Anna SIDOROWICZ  kl. IA LO, III miejsce: Martyna NARAJCZYK  kl. IIC LO.  Wyróżnienia: Małgorzata KULSKA  kl. IIC LO, Magdalena DĄBROWSKA  kl. IIC LO.

Na scenie, na patio, przy muzyce zespołu Maanam – laureaci odebrali zasłużone nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy słodycze.  Gratuluję wszystkim i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach.            

Ewa Kolosa

 

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP