Szkoła

Przez wiele dni cała społeczność „Maczka” na różne sposoby starała się podkreślić ogromną wagę wydarzenia, jakim  jest  100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ  POLSKĘ. 

  • Na ścianach szkoły  pojawiły się dekoracje, tablice dotyczące święta 11 Listopada i znaczenia tej wielkiej rocznicy.
  • Uczniowie i nauczyciele wpisywali się do Warszawskiej Księgi Wolności, przesyłając życzenia dla Polski i Polaków na następne sto lat.
  • Przez trzy dni, na długich przerwach, przed sceną na patio, wszyscy chętni mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania Pieśni Legionowych. To już drugi raz biblioteka zachęcała w tej formie do przypomnienia sobie takich utworów jak: Legiony, Przybyli ułani pod okienko, O mój rozmarynie i wielu innych (tym razem przy wsparciu klasy IIC LO i 3b gim.)
  • W piątek – 09.11. cała szkoła wzięła udział w ogólnopolskim, wspólnym śpiewaniu Hymnu Państwowego. O godz. 11.11 przyłączyliśmy się do chóru Polaków wykonujących 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Zebrani uczniowie, Dyrekcja i kadra „Maczka”, wszyscy dla podkreślenia uroczystego charakteru chwili ubrani na galowo, z biało-czerwonymi kotylionami – prezentowali się imponująco. Odpowiednią dekorację i oprawę przygotowała klasa 3b gimnazjum wraz z wychowawcą.
  • W tym dniu mogliśmy obejrzeć także uroczysty apel: „Przystanek Niepodległość 1918-2018. Wolność – kocham i rozumiem”  w wykonaniu uczniów wielu klas gimnazjum i liceum (o występie - oddzielna relacja i fotorelacja).    

 Apel zakończył w naszej szkole cały cykl świętowania, celebrowania 100-lecia odzyskania niepodległości. A Polsce nieustająco życzymy kolejnych setek lat niepodległości, wolności i wielu wspaniałych rocznic.

Ewa Kolosa

  

  

 

 

 

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP