Szkoła

"11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak podkreślono w dokumencie, to dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. "Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin" - głosi uchwała. Sejm wyraził też nadzieję, że wzorem Ojców Niepodległości - Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego - Polacy porzucą spory, by wspólnie świętować ten radosny Jubileusz w jedności i pojednaniu.

9 listopada o godz. 9.50 odbędzie się w Maczku uroczyste świętowanie 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

O godzinie 11.11 weźmiemy udział w akcji "Rekord dla Niepodległej" śpiewania Hymnu Narodowego.

Z tej okazji należy włożyć strój galowy, przygotować kotylion (najlepiej aby wszystkie wyglądały tak samo - wzór poniżej) i przypomnieć sobie Hymn Polski.

Liczymy na Was :)

 

JAK ZROBIĆ KOTYLION?

 

Hymn Polski

 

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP