Szkoła

 

W tym roku wyjazd integracyjny w klasach pierwszych LO XCIV przypada na 17-20 września.

Oby pogoda dopisała, pomysły rodziły się jeden za drugim a integracja przebiegła sprawnie, przyjemnie i przyniosła zamierzone efekty :)

SIELPIA 2018

W dniach 17-20 września odbył się tegoroczny wyjazd integracyjny klas pierwszych przebiegający pod hasłem “Przygoda z Mickiewiczem”. Uczniowie naszego liceum pojechali do urokliwej Sielpi. Jest to miejscowość położona nad jeziorem o tej samej nazwie w odległości około 40 km od Kielc. Pierwszoklasiści mieli tam nie tylko możliwość zintegrowania się, ale również poznania polskiej epopei narodowej. 

Podczas wyjazdu mieliśmy do wykonania wiele zadań. Nie były one łatwe. Jednym z najważniejszych było przedstawienie w formie teatralnej wylosowanych przez poszczególne klasy ksiąg “Pana Tadeusza”. Zadanie to wymagało od nas napisania własnych rymowanych dialogów z zastosowaniem współczesnej polszczyzny. Nie mogliśmy używać staropolskiego języka ani cytować romantycznego wieszcza. Przygotowując spektakl, musieliśmy także stworzyć stroje i scenografie.

 Jednak nie zapominajmy o tym, że była to przede wszystkim zabawa. Mogliśmy puścić wodze fantazji i włożyć całe nasze serca w ten projekt. Pokazać nasze zaangażowanie i zapał do pracy, ale również fakt, że umiemy się bawić. Najlepszym tego dowodem była ostatnia noc w ośrodku. W ramach odpoczynku zorganizowano dla nas ognisko z kiełbaskami. Każda klasa przygotowała na ten wieczór piosenkę. Były to klasyki takie jak “Dni których nie znamy” Marka Grechuty, ale również współczesne utwory na przykład “Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło. W tak miłej atmosferze, pomimo niskiej temperatury, spędziliśmy pół nocy na śpiewaniu piosenek i poznawaniu równoległych klas.

Myślę, że moi rówieśnicy mile wspominają tę podróż nie tylko na południe Polski, ale także podróż do czasów osiemnastowiecznej Litwy. Bo przecież nic tak nie integruje jak wspólne przeżywanie historii.

Anna Sidorowicz , uczennica 1A

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP