Szkoła
Nasza szkoła
wejście główne
Profesjonalne zajęcia sportowe.
na profesjonalnym obiekcie.
Rowerem do szkoły.
szybko i bezpiecznie.
Lubimy się uczyć.
pogłębiamy wiedzę.
Współpraca z uczelniami.
drzwi do kariery.

„Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy”

-Albert Einstein

Uczniowie XCIV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stanisława Maczka w Warszawie po raz kolejny wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kreatywnego Rozwiązywania Problemów Odyseja Umysłu. To przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Celem konkursu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo oraz tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Odyseja Umysłu stawia przed uczestnikami wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów.

25 lutego bieżącego roku w Słonecznej Szkole Podstawowej nr 357 w Warszawie odbyły się Eliminacje Regionalne. Drużyna reprezentująca XCIV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stanisława Maczka zakwalifikowała się do Finałów Ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 24-25 marca w Gdyni.

A oto co mówią o konkursie sami uczestnicy Odysei Umysłu, uczniowie “Maczka”: „Odyseja Umysłu to najlepsze, co mi się mogło przytrafić. Poznałam rewelacyjnych ludzi, z którymi przeżyłam w ciągu tych kilku miesięcy piękne chwile, których nigdy nie zapomnę. Dzień, gdy odbywały się Eliminacje Regionalne, był jednym z najwspanialszych w moim życiu. Tego dnia najbardziej było widać, że jesteśmy jedną drużyną, a zarazem przyjaciółmi. Wszyscy starali się jak najbardziej i efekty są widoczne dalszym udziałem w konkursie. Bardzo się cieszę, że miałam okazję wziąć w tym udział.” - mówi uczennica 2 klasy gimnazjum, Małgosia Kowalczyk, która brała udział w konkursie pierwszy raz.

„Odyseja nauczyła nas pracy w grupie i spontanicznego myślenia. Pokazuje nam nasze słabości i atuty. Pozwala nam poznać wspaniałych ludzi, z którymi rewelacyjnie się współpracuje. Odyseja to skarbnica wiedzy, z której dostaliśmy szansę skorzystać.”- Ola Wierzbowska, uczennica klasy 3 gimnazjum.

Trzymajcie kciuki za „Maczkowych” Odyseuszy, niech twórczo reprezentują XCIV LO, Bielany i Warszawę.

 

Małgorzata Kowalczyk

 

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP