Szkoła

Musimy dotrzeć 23 maja do Michigan State University, East Lansing, USA. Prosimy o każdą pomoc, finansową ale także logistyczną. Fundusze zbieramy na konto Rady Rodziców Gimnazjum nr 76 w banku Pekao SA nr 06 1240 2887 1111 0000 3389 5336
Odyseusze z "Maczka" z Trenerem Marzena Ocias

Chcemy reprezentować Polskę na finałach Międzynarodowego Konkursu Odyseja Umysłu. Jesteśmy grupą prężnie działających młodych ludzi -uczniowie ZS nr 55 im. gen Maczka w Warszawie. Nasza aktywność jest dostrzegana nie tylko na forum szkoły, ale również wśród wszelkich akcji charytatywnych. Nasza obecność jest zauważalna w wielu miejscach - nie tylko Warszawy.
Od listopada 2016 roku przygotowywaliśmy się do Odysei Umysłu, programu edukacyjnego realizowanego w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata.
Celem tego konkursu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Odyseja uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Zachęcani są , by działali w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych. Stawiane są przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów (odyseja.org).
Podzieleni na dwie grupy wiekowe, przez wiele miesięcy pracowaliśmy przełamując jednocześnie nasze ograniczenia, by 4 marca br. zaprezentować efekty naszej pracy na Eliminacjach Regionalnych w Warszawie. Ku naszej radości obie grupy zakwalifikowały się do Finałów Ogólnopolskich i reprezentowały Warszawę w Gdyni, 1-2 kwietnia. 
Odyseja jest to projekt dający niezwykłe możliwości na skalę międzynarodową. Naszym celem było zajęcie wysokiego miejsca w najbliższych finałach i wyjazd na Finały Międzynarodowe. I dopięliśmy swego. Jedna z drużyn zajęła 3 miejsce, a druga 1 i ma możliwość reprezentować nie tylko szkołę, dzielnicę, czy Warszawę, ale POLSKĘ w międzynarodowych Finałach, które odbędą się w maju w USA.
Bardzo chcielibyśmy pokazać w Stanach Zjednoczonych co potrafi polska młodzież, ale musimy zebrać pieniądze na wyjazd, jest to kwota dla nas niewyobrażalna, dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich, o wsparcie finansowe.
Pomóżcie zdolnym dzieciakom realizować marzenia. Pomóżcie im wyjechać, aby godnie reprezentować Polskę i Warszawę w Finałach Międzynarodowych Odysei Umysłu.
http://trojmiasto.onet.pl/w-gdyni-startuje-26-final…/n512nh0

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP