Szkoła
Nasza szkoła
wejście główne
Profesjonalne zajęcia sportowe.
na profesjonalnym obiekcie.
Rowerem do szkoły.
szybko i bezpiecznie.
Lubimy się uczyć.
pogłębiamy wiedzę.

Nie ma czegoś takiego jak zły pomysł; zawsze natomiast istnieje pomysł lepszy!”

- Dr Sam Micklus – twórca Odysei Umysłu

Uczniowie ZS nr 55 w Warszawie po raz kolejny wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kreatywnego Rozwiązywania Problemów Odyseja Umysłu. To przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Celem konkursu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Konkurs uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Odyseja Umysłu stawia przed uczestnikami wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów.

11. marca bieżącego roku w Słonecznej Szkole Podstawowej nr 357 w Warszawie odbyły się Eliminacje Regionalne. Dwie drużyny reprezentujące ZS nr 55 zakwalifikowały się do Finałów Ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 1-2 kwietnia w Gdyni.

A oto co mówią o konkursie sami uczestnicy Odysei Umysłu, uczniowie “Maczka”: “Odyseja dała mi okazję poznać bliżej wiele wspaniałych osób. To było naprawdę super przeżycie, bo wszyscy byli naładowani pozytywną energią. Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć w tym konkursie udział.”- mówi uczennica 2 klasy gimnazjum, Ania Jędraszczak, która brała udział w konkursie pierwszy raz.

Czym jest dla mnie Odyseja? Mogłabym się rozwodzić godzinami na ten temat. Ale po tych trzech latach mogę stwierdzić, że jest kluczem do mojej prawdziwej osobowości i zainteresowań. Pozwoliła mi się wyzwolić, bo właśnie w niej mogę tworzyć to, co zawsze chcę. Mogę łączyć swoje zainteresowania techniczne i humanistyczne. Rzadko słyszę, że nie da się czegoś zrobić, a jak to słyszę, mam motywację, by udowodnić, że się mylicie. Zostałabym jeszcze parę lat tutaj i w końcu naprawdę bym zbudowała ten wehikuł czasu! Dodatkowo poznałam niesamowitych ludzi, dla których chce się siedzieć w weekendy w szkole i mimo trudów, i nieporozumień wiem, że to właśnie nasza Odyseja będzie tym, za czym będę tęsknić najbardziej. Nasza Odyseja – Odyseusze, trenerzy i to, co robimy.”- mówi Gosia Wieteska, uczennica klasy maturalnej.

Trzymajcie kciuki za „Maczkowych” Odyseuszy, niech twórczo reprezentują ZS nr 55, Bielany i Warszawę.

 

Trener Odysei Umysłu, nauczyciel ZS nr 55, Marzena Ocias

Budżet Partycypacyjny

CKE

BIP